O lotnisku

Port lotniczy Lublin (kod IATA: LUZ, kod ICAO: EPLB) – port lotniczy w Świdniku, znajdujący się obok przyfabrycznego trawiastego Lotniska Świdnik, obsługującego wytwórnię śmigłowców PZL Świdnik. Budowa komunikacyjnego portu lotniczego w tym miejscu otrzymała fundusze Komisji Europejskiej i rozpoczęła się jesienią 2010 roku a zakończyła w listopadzie 2012.

Wizaulizacja terminala

za wikipedią: http://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Lublin

7 KOMENTARZE

  1. Nic nie skomunikuje. Lublina nie może skomunikować. Pociągi jeżdżą sobie a muzom, miał kursować nowoczesny szynobus którego rozkład jazdy miał być skorelowany z przylotami i odlotami samolotów a jeździ do portu jakiś przedpotopowy skład jeszcze chyba postkomunistyczny i o godzinach takich jakie są wygodne kolejarzom. Zarząd oczywiście milczy. A co z reklamą zwłaszcza na południowych, północnych oraz zachodnich obrzeżach województwa ?Itd., itp. Pozdrawiam i życzę szczęścia w samouwielbieniu.

  2. Więcej optymizmu – pamiętajmy, że lotnisko dopiero ,,raczkuje”, więc w przyszłości komunikacja i kwestie reklamy na pewno się poprawią.

  3. Ja mam taki temat na forum… Lotnisko nie jest idealnie płaską powierzchnią… W stronę Lublina jest spadek i odwrotnie jest górka… Czy to jest pomocne dla pilotów,
    czy jest to sytuacja która stwarza dyskomfort przy starcie lub lądowaniu…?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę o wpisanie swojego imienia