Wizzair

– aby uniknąć dopłacania do ceny biletu opłaty manipulacyjnej (18 PLN przy przelewie bankowym za 1 stronę lotu) ) przyda nam się karta kredytowa Citi Wizzair. Można ją często nabyć w ofercie Groupona bądź wystąpić bezpośrednio w banku Citi –

UWAGA: od dnia 23 stycznia 2013 roku karta kredytowa Citi Wizz przestaje zwalniać z opłaty o której mowa powyżej, w zamian otrzymujemy członkostwo w Wizz X-Club.

– dokonując zakupów kartą Citi Wizz zbieramy punkty (każde 5 zł wydane przy pomocy karty zdobywamy 1 punkt) za które później możemy dokonywać zakupów biletów (każde zebrane 10 punktów pozwala obniżyć cenę biletu o 1 zł)

– przeglądając ofertę biletów widzimy zawsze 2 ceny – te niższe są przeznaczone dla członków Wizzair X-club – członkiem zostajemy automatycznie posiadając kartę kredytową Citi Wizz bądź kupujemy sami za 130 PLN rocznie – jeśli więc planujemy dużo podróżować warto rozważyć przystąpienie do klubu możemy sporo oszczędzić

– uwaga od 24 października 2012 Wizzair wprowadził nowe zasady dotyczące bagażu podręcznego – oto one:

1.Mały bagaż podręczny:
Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Bagaż ten musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem.

2.Duży bagaż podręczny:
Jeżeli bagaż podręczny przekracza wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie jest większy niż 56 x 45 x 25 cm, można wnieść go na pokład samolotu po uiszczeniu opłaty w wysokości 45 PLN. Bagaż ten musi się mieścić w schowku nad siedzeniami pasażerów. Pasażer musi być w stanie osobiście umieścić bagaż w schowku.

Opłaty za bagaż rejestrowany wynosi 90 PLN, jego waga nie może przekroczyć 32 kg a jego maksymalne wymiary to szerokość: 1,499 m; wysokość: 1,194 m; długość: 1,715 m.

Szczegółowy poradnik (krok po kroku) procedury kupowania biletów znajdziecie tutaj.

3 KOMENTARZE

  1. Witam!
    Dzisiaj do Doncaster tymi liniami wracał przyjaciel ,obywatel UK.
    Przed wejściem na pokład kazano mu kupić w pobliskim sklepie drugą torbę i przepakować się, a własną walizkę wyrzucić lub podarować mnie.Ponoć za duża o grubość suwaków ! i za sztywna.
    Nie wiedziałem jak mu to wytłumaczyć..Po prostu WIEŚ …LUBLINOWO-BURAKOWO Całkowity brak profesjonalizmu obsługi…przecież to ich koleżanki zezwoliły na lot do Lublina z tą torbą..A może to chodzi o dopłaty do bagażu ?lub sprzedaż toreb na lotnisku ???

  2. witam – opisywana sytuacja zdarza sie czesto i wcale nie ma to zwiazku z obsluga lotniska w Lublinie – tanie linie wlasnie na tym zarabiaja. Lecac nimi akceptujemy scisle przestrzeganie wymiarow malego bagazu podrecznego – jesli nie miescimy sie w limicie (stojaku ktory na kazdym lotnisku jest taki sam) powinnismy uprzednio doplacic do powiekszonego. Fakt ze znajomy bez przeszkod wylecial z ta walizka z innego lotniska nie powoduje ze walizka spelnia wymagania przewoznika a raczej dowodzi ze nie wszedzie jest to sprawdzane w sposob bardzo dokladny. Nie wiem ile kosztowala nowa walizka ale nie doszukiwalbym sie w tym zlej woli obslugi – moim zdaniem chodzilo o fakt ze koszt nowej walizki moze byc mniejszy niz doplata do zwiekszonego bagazu na lotnisku – jesli chcieliby zarobic do obciazyliby pasazera doplata za nieregulaminowy bagaz (a z tej oplaty lotnisko moze miec jakas prowizje).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę o wpisanie swojego imienia